Dziś będzie sporo do czytania. Trzy pierwsze teksty pochodzą z książki „Jak oni pracują” autorstwa Agaty Napiórskiej. Naczelna „Zwykłego Życia” rozmawiała z polskimi twórcami o tym jak wygląda ich codzienna praca. Bardzo ciekawe są te wywiady.

Jest także tekst o Mapach Aleksandry i Daniela Mizelskich i o Serii Amerykańskiej wydawnictwa Czarne oraz rozmowa z Mirkiem Wlekłym o jego najnowszej książce „Tu byłem. Tony Halik.”

  1. Mariusz Szczygieł opowiada o tym w jaki sposób pracuje, mówi także o swojej bezsenności, o tym dlaczego, gdy jest wkurzony, nie wychodzi z domu oraz co czyta dla przyjemności, a co w ramach inspiracji.
  2. Jerzy Pilch mówi o tym, że pisanie to samotność, o nałogach, o chorobie, a także o tym jak wygląda jego plan dnia.
  3. Wanda Chotomska wspomina wspólne pisanie z Mironem Białoszewskim, pokazuje kącik, w którym powstawały jej książki oraz zdradza, że zawsze była niejadkiem i kocha lumpeksy.
  4. O tym jak Mapy Aleksandry i Daniel Mizelskich podbiły świat .
  5. Mirek Wlekły opowiada o swojej najnowszej książce, biografii Tonego Halika „Tu byłem. Tony Halik”, która ukaże się 15 marca.
  6. Magdalena Jobko z wydawnictwa Czarne opowiada o tym w jaki sposób wydawnictwo dobiera książki do swojej Serii Amerykańskiej.
  7. Lubimyczytac.pl ogłosiło wyniki głosowania na książkę roku 2016. Zwycięzca w kategorii literatura faktu/publicystyka jest, moim zdaniem, co najmniej kontrowersyjny. Na Facebookowym profilu strony wywiązała się dyskusja dotycząca także wyników w pozostałych kategoriach. Fajnie, że literatura budzi emocje.

 

 

Reklamy